Ke stažení: Jak vyvolat upgrade na Windows 10?

Windows 10 jsou oficiálně tady. Pokud patříte mezi ty uživatele, kterým Microsoft stále nenabídl přechod na Windows 10 v rámci bezplatného upgradu, je možné toto povýšení vyvolat ručně. Prostřednictvím dobře známého nástroje zahájíte stahování instalačních souborů a následně se spustí instalace operačního systému Windows 10. V případě, že chcete provést čistou instalaci, je možné si pomocí této aplikace vytvořit instalační USB klíčenku.

Pokud se chystáte zformátovat disk a provést čistou instalaci, zadržte, protože v současné době není možné použít licenční číslo Windows 7 nebo Windows 8.1 v rámci instalačního procesu Windows 10. Proto zatím jenom upgradujte...

Upřesnění. Vyberte a stáhněte si Instalaci Windows 10 podle toho, jakou v současné době používáte verzi Windows, na jakém systému tato aplikace bude běžet, zda na 32-bit nebo 64-bitové. Z obou těchto aplikací si následně můžete stáhnout 32-bit i 64-bitové Windows 10.

Komentáře

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi edicemi Home, Home N a Pro, Pro N? Děkuji.

Zdravím. Edice Pro oproti Home nabízí navíc některé pokročilé možnosti, například šifrování BitLocker, připojení se k podnikové doméně a další korporátní funkce. Běžný uživatel tyto funkce nevyužije. V případě, že provádíte bezplatný upgrade z Win7 nebo Win8.1 - pro přechod na Windows 10 Pro je nutné vlastnit Windows 7 Professional nebo Ultimate, resp. Windows 8.1 Pro. V opačném případě musíte přejít na nižší verzi Windows 10 Home.

"N" verze neobsahují určité multimediální technologie (Windows Media Player, Hudba, Video, Skype).

Provadím upgrade z 8.1 .instalace už asi hodinu visi na obrazovce "Systém se upgraduje 32% Instalují se funkce a ovladače 6%". Co s tím?

Pokud se instalační proces skutečně za hodinu neposunul ani o jedno procento, nezbývá nic jiného než restartovat počítač. Podle zkušeností s předchozími verzemi systému by instalace systému měla začít od znovu... Nepředpokládám, že by se problém vyskytl opakově - vzhledem k tomu, že před upgradem je zkontrolována kompatibilita hardwaru s novými Windows 10. 

Spustil jsem instalaci znovu a vypadá to,že se sekla znovu v úplně stejném místě.

ked som stiahol ten instalator stiahne mi cisty a ten isty windows ktory mi ponukla ta appka na liste? lebo ta appka mi pise ze overuje pc a uz od pol noci nic ine :D

zapol som instalator a furt sa mi tam len krutia bodky a nic ine uz asi 5 min je to normalne?

Ano. Pokud upgradujete z aplikace v system tray nebo prostřednictvím instalátoru, který stáhnete z odkazu v článku, dostanete ten samý systém, tu samou verzi...

Dobrý den, můj počítač mi nikdy nenabídl upgrade na W10, bude možné ho provést bez zadání klíče?

Upgrade nemám rezervovaný takže to vyžaduje klíč produktu a i když mám nejnovější aktualizace W7 a systémové požadavky taky tak to nic nenabízí.

Zkusil jste v rámci instalačního procesu Windows 10 použít produktový klíč Windows 7?

Dobrý den, update je dle mých zkušeností lepší vyvolat aplikací (popsáno výše) Na nabídku ,,z aktualizací,, mi to šlo ze 6ti pc pouze na jednom. Vytvořte si jen update (taktéž popsáno výše) protože licenční číslo z mých win7 (home edition 64bit) je nefunkční. Zajímavostí ale je pokud někdo máte (stejně jako já) notebook s win7 home 64bit a koupený za 29euro update na win8 (za zmíněná eura jste dostali win8 pro) v takovém případě doporučuji updatovat (či udělat čistou instalaci win8 pro) poté updatovat na 8.1 a poté udělat update na win10, dostanete tak win10 pro. Můžete také udělat update z win 7 , máte tedy potom obě verze win 10. Zkouším čistou instalaci díky vytvoření medií, ale vypadá to že to opravdu klíč z win7 nebere, bohužel jsem zatím nenašel žádný ,,key finder,, který mi vytáhne produk key z win 10. Hlavním důvodem je to, že update a čistá instalace win 10 je opravdu rozdíl. Čistá instalace má méně místa a nabíhá dle mě také o něco rychleji.

Zdravím. V podstatě stejný problém byl i při uvedení Windows 8.1 na trh. Když jste chtěl provést čistou instalaci Windows 8.1, tak instalační proces neakceptoval produktový kód Windows 8. Takže jste musel provést čistou instalaci Windows 8 -> stahování a instalace řady aktualizací -> upgrade na Windows 8.1 a další stovky MB aktualizací a teprve potom jste mohl začít něco dělat... :-) Posléze to Microsoft opravil. Očekávám tedy, že i v případě Windows 10 dojde k (snad) brzké nápravě.

Ahoj, prosím o řadu. Instalace win10 proběhla celkem v poho, nicméně po restartu nabehne obrazovka bez jakékoli ikony a neustále skáče cca v 3 vterinovych intervalech. Ani žádné ikony nenabehnou, nic. Zkusila jsem několikrát restartovat, ale je to stále stejně. Prosím nevíte co s tím? Díky

Kod Chyby 0x800704DD_0x90016 a neide to

dobry den ja jsem si stahl 32 bit a ukazuje ze chce to heslo a ja nevim jake muzete mi ho napsat