Microsoft uvolnil pro členy programu Insider nový build Windows 10

Alespoň z počátku řadu z vás zajímá, jak se Microsoft věnuje svému nově narozenému dítěti. A další sestavení s označením 10525 svědčí o tom, že ho rozhodně nezanedbává... Dneska vypustil pro členy testovacího programu Insider nový build, který přináší dvě zásadní novinky. O jednu z nich si psali sami uživatelé a Microsoft tedy naslouchá...

V současné době je tedy tato verze Windows 10 dostupná pouze Fast ring users, tzn. těm členům Insideru, kteří mají zatrhlou volbu rychlých aktualizací, tedy nové buildy dostanou téměř okamžitě po otestování malou skupinou interních testerů. Právě od nich těchto uživatelů společnost očeká hlavně reakce a připomínky ke stabilitě neveřejné poslední verze systému. 

1) Zpětná vazba se objevila na možnost automaticky vybrat barvu motivu z mého pozadí, to zahrnuje barvu nabídky Start, notifikačního centra (Centrum akcí) a hlavního panelu a tyto barvy Microsoft změnil. Prý na žádost řady "z vás" a podle "vašich preferencí". Více v Nastavení -> Personalizace -> Barvy 

2) Vylepšení správce paměti. Změna je ve stručnosti taková, že pokud vám dochází operační paměť, tak místo toho, aby systém začal jako odkládací prostor využívat disk, bude se snažit komprimovat nepoužívané stránky paměti, což tedy snižuje množství přidělené operační paměti jednotlivým procesům a v důsledku k udržení více aplikací přímo v RAMce, což se projeví svižnějším chodem celých Windows 10.

Jakmile bude dokončeno nezbytné testovací kolečko a Insiders nebudou hlásit žádné problémy, může aktualizace přijít i na počítače řadových uživatelů Windows 10 prostřednictvím Windows Update. 

Typ článku: