Office 2016 se blíží

Spolu s uvedením Windows 10 na trh by se  slušelo uvolnit do světa také novou verzi kancelářského balíku Office. Nebude tomu jinak, Microsoft v těchto dnech ladí poslední detaily a je připraven 22. září vydat Microsoft Office 2016 pro Windows (verze pro Mac je dostupná již od začátku července). Pokud patříte k předplatitelům Office 365, dostanete novou verzi formou upgradu zdarma. 

Vzhledem k tomu, že změny nejsou nijak zásadní, domácím uživatelům, kteří mají zakoupenou krabicovou verzi Office 2013, nedoporučuji na šestnáctku přecházet, resp. nevidím důvod. Mezi novinky patří spíše funkce korporátního typu, například integrace podpory pro úpravu dokumentu několika uživateli najednou (Microsoft tímto dohání konkurenční Google Apps).

Do Office 2016 kromě jiného přibudou nové grafické šablony. Excel 2016 se například může těšit z vylepšené podpory pro psaní dotykovým perem (či prstem), takovýto rukopis může například převést na matematickou rovnici. 

Microsoft rovněž oznámil inovované aktualizace pro podnikové zákazníky. V podstatě pro velké firmy budou k dispozici aktualizace podobné Service Packům, mají vycházet třikrát ročně a IT oddělení je dostane k dispozici s určitým časovým předstihem tak, aby mohli novou verzi Office řádně otestovat před finálním nasazením na všechny stroje v síti.

Office 2016 stejně jako Windows 10 byly dostupné v testovací verzi, zkušební Preview verzi si stáhlo zhruba 1 milion uživatelů. 

Obrázek prostřednictvím Neowin.net

Typ článku: