Přenosný HDD 2,5" nebo 3,5" ?

Poradí někdo laikovi?Chci si koupit přenosný HDD ale stojím před otázkou jaký by byl nejvhodnější.Nemám na mysli značku a nebo výkon,myslím tím,údaj 2,5"nebo 3,5".Nevím totiž jaký je mezi nimi rozdíl a k čemu jsou určeny.Já HDD budu používat většinou jen pro zálohování.Mám notebook ACER Aspire s Win7 x64.Pokud můžete poraďe.Díky za každou odpověď.   vrojanvrojan@gmail.com

rozdíl je ve velikosti. 2,5 palců je velikost v case PC (dnes už přežitá mechanika na diskety). 3,5 palce je velikost v case PC (mechanika CD nebo DVD). možná, že pro zálohování je vhodnější přenosný HDD.

Obrázek uživatele Michal Politzer

2,5palcové disky se používají v noteboocích, jsou tedy většinou o málo pomalejší a hlavně méně energeticky náročné oproti 3,5palcovým diskům používaných v stolních počítačích. Tedy ty 2,5palcové většinou stačí napájet USB kabelem, tzn. odpadá samostatný zdroj.

Nicméně podle toho bych se opravdu moc neorientoval. Určitě si zejména rozmyslete jednu podstatnou věc: budete disk používat na zálohování, nebo na přenášení dat? Nepoužívejte jeden disk pro obojí!

Pokud budete disk používat na zálohování, jak píšete, raději pořiďte něco dražšího, značkovějšího - bohužel dneska se těžko značky posuzují, tak ale zkuste nekoupit třeba ten nejlevnější model. K takovému disku se pak chovejte velmi "slušně" - moc jej nepřenášejte, nemějte jej neustále připojený.

Pokud potřebujete disk na přenášení dat, kupte klidně ten nejlevnější v poměru cena/velikost. Počítejte s tím, že se vám asi brzy pokazí, jak ho budete nosit sem tam, připojovat tu do počítače, tu do DVD přehrávače s USB vstupem, tu na něm ponesete video ke kamarádovi... No, holt si pak koupíte nový.

_________________________________________________________
:: Michal Politzer :: www.mojewindows.cz :: www.mojeoffice.cz

Díky za radu,pochopil jsem a zařídím se dle Vašich rad,ještě jednou dík,Vrojan

Vrojan