novinky

Edice Windows 8

Microsoft uveřejnil další informaci, která se tentokrát týká již několik týdnů spekulovaných edicí. Podle zprávy uveřejněné na Windows blogu můžeme říct, že nový operační systém (s již oficiálním označením) Windows 8 bude k dispozici celkem ve třech edicích. 

Typ článku:

Windows 8 na desktopu: jeden velký propadák

Microsoft uvolnil ukázkovou verzi nové generace Windows s číslem 8, která by měla být určena jak pro běžné počítače (a běžné notebooky), tak pro tablety. Tato obojetnost je patrně zásadním důvodem, proč Windows 8 považuji za tak špatný systém a nevěstím mu vůbec nic dobrého. Pokud se systém zasadně nezmění (a tomu už nic nenasvědčuje), rozhodně na něj nebudu přecházet. A protože se před pár měsíci mým hlavním počítačem stal Macbook Air se systémem Mac OS, patrně jsem s Windows zcela skončil. 

Typ článku:

Windows 8 v otázkách a odpovědích

Windows 8Je to tak, sice Windows 7 teprve v dnešních dnech vyrostly nad své předchůdce Windows Vista a (nesmrtelná) XP, ale Windows 8 jsou už na cestě. Připravil jsem pro vás tento souhrnný článek, který ještě dále můžeme společnými silami doplňovat.

Typ článku:

Windows 8 na cestě - první video!

Windows 8Windows 8 se blíží a bude to opravdová revoluce, jak už ostatně nasvědčovaly některé uniknuvší informace. Microsoft poprvé ukázal, na čem pracuje, a vy se tak můžete na nová Windows 8 (jak se jim zatím pracovně říká) podívat. Pokud už netrpělivě očekáváte jejich vydání, pak vězte, že letos se pravděpodobně finální verze ještě nedočkáme.

Typ článku:

Upgrade webu

Web MojeWindows.cz byl upgradován z verze Drupal 5 na verzi Drupal 6. Bude ještě následovat upgrade na verzi 7. Teprve pak budou obnoveny další funkce a upraven vzhled.

Aktualizováno: na Drupal 7 se jen tak přecházet nebude, dokud u Drupalu nespraví upgrade... Nyní končí chybou...

Omluvte tedy prosím nyní provizorní stav.

Typ článku:

Computer HD pro iPad

Computer pro iPadA je to tu: nová éra časopisů začíná i v Česku. Prvním českým časopisem připraveným pro Apple iPad je čtrnáctideník Computer, ode dneška ke stažení v AppStore. Nejedná se o žádné "překlopené PDF", ale o zcela nový multimediální časopis. Čtečka i ukázkové číslo jsou zdarma, takže neváhejte a vyzkoušejte.

Typ článku:

Nový Computer má nově 132 stran za stejnou cenu

Computer 18 + ConnectAsi není pro čtenáře Computeru úplně zajímavé to, že se změnil vydavatel, nově je to Mladá fronta. Co je ale určitě zajímavé: pod novým vydavatelem má aktuální Computer 18/10 dalších 32 stran, celkem tedy 132 stran. A to za stejnou cenu, tedy za 49 Kč (tak levný je!) bez DVD a za 89 včetně DVD. 

Typ článku:

Pouze dnes: Nejlevnější předplatné Computeru

Časopis Computer určitě znáte. Tento čtrnáctideník vychází už od roku 1994 a je osvědčeným průvodcem světem počítačů - jak pro pokročilé, tak i pro zkušenější začátečníky. Pravidelně vychází s přílohou DVD, nicméně nově je nabízen i bez DVD - to pro ty čtenáře, kteří mají rychlý internet a sbírku programů na cédéčku nebo dévédéčku neocení. A právě dnes si můžete verzi bez DVD velmi výhodně předplatit - za pouhých 550 Kč za rok.

Typ článku:

Office Web Apps už pro každého (možná?)

Světem letí zpráva, že Microsoft Office Web Apps jsou zdarma k dispozici uživatelům z USA, Kanady, Británie a Irska. Vyzkoušel jsem a fungují mi taky.

Typ článku:

SP1 Beta pro Windows 7 už v červenci

Vývojáři z Microsoftu oznámili, že beta verzi prvního servisního balíčku pro Windows 7 představí veřejnosti už v červenci. Balíček SP1 si tak bude moci vyzkoušet kdokoli, finální balíček bude k dispozici přes Windows Update. Service pack téměř nic nového nepřínáší, jedná se zejména o kumulovanou záplatu všech předchozích aktualizací.

Typ článku:

Stránky

Subscribe to RSS - novinky