Windows 7

Instalačka Windows 7 v nové verzi. Obsahuje všechny dosud vydané aktualizace

Tak na toto jsme všichni čekali. Určitě znáte situaci, kdy chcete provést čistou instalaci Sedmiček nebo je potřebujete přeinstalovat na počítači svých známých/ve firmě. Samotná instalace na dnešních počítačích zabere maximálně půl hodinky, potom ale nastane peklo. Stahování a instalace desítek/stovek aktualizací na pomalých plotnových discích zabere další desítky minut...

Typ článku:

Windows 7 Service Pack 2: nejspíš nebude

Microsoft se v těchto dnech připravuje na vydání revolučního systému Windows 8, ale nejpoužívanějším systémem jsou a nejspíš i dlouho budou Windows 7. Pokud tedy předpokládáte scénař, že v průběhu příštího roku pro ně vyjde druhý servisní balíček a vy tak budete spokojeně používat systém ještě několik následujících let, tak jste se spletli, alespoň to tvrdí dnes uniklé spekulace.

Typ článku:

Tipy pro Windows 7

V dnešním článku přináším souhrn několika tipů pro operační systém Windows 7. Úvodem musím konstatovat, že všechny rady byly mou osobou úspěšně otestovány na Windows 7 SP1 – edice Professional.

Zálohování ve Windows 7: jak vytvořit bitovou kopii

Existuje velké množštví řešení, jak zálohovat pevný disk a ještě více nástrojů k tomuto účelu navržených. Jednoduše můžete důležitá data manuálně ukládat na externí disk, případně si s pomocí synchonizačních aplikací nastavit zařízení, kde budou v určitý časový interval, automaticky uložena vybraná data. Ale dneska si ukážeme, jak vytvořit bitovou kopii systému ve Windows 7 pouze s pomocí nástroje, jež je obsažený přímo v systému.

Tipy pro Průzkumník ve Windows 7

Pojďte se v dnešním článku podívat, jaké možnosti a funkce skrývá Průzkumník v rámci Windows 7 a na jeden tip s příkazovou řádkou. Ukážeme si jak aktivovat zaškrkávací boxy u miniatur při označování více souborů najednou, jak nastavit výchozí složku při otevření Průzkumníka, jak zobrazit jinak skryté soubory a složky a jak otevřít příkazový řáděk do libovolné složky

Kdy skončí podpora formou aktualizací pro Windows XP, Vista a 7?

Na dveře už klepou Windows 8, které mají podle posledních informací vyjít na podzim letošního roku. Ale co když se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete neupgradovat na vyšší verzi systému a setrváte při Windows 7. Do kdy budou podporovány ze strany Microsoftu? A co potom starší Windows XP nebo Windows Vista, kdy se pro ně přestanou vydávat aktualizace? 

Ovládáme počítač z dálky

Máte-li nějaký počítač doma nastálo (buď stolní počítač, nebo pevně umístěný notebook), může se vám hodit ovládat jej na dálku. Ať už ho chcete řídit z vedlejšího pokoje nebo z jiného kontinentu, budete muset nastavit nemálo věcí, bohužel. Tento návod vám poradí se vším, co budete potřebovat k připojení přes internet i vzdálenému probuzení či dokonce zapnutí zcela vypnutého počítače.

Počítače Apple a Windows? Nic nemožného

Windows na počítači MacPokud vás lákají počítače vyrobené firmou Apple, ale chtěli byste dál používat Windows 7, není to nic složitého. Už několik let Apple používá ve svých počítačích komponenty kompatibilní se světem systému Windows, dokonce sám Apple dodává přímo ve svém operačním systému Mac OS X (aktuálně ve verzi Lion) nástroj pro instalaci Windows na samostatný oddíl disku.

Windows 7 SP1 - stáhnout, nebo ne?

Windows 7 Service Pack 1V těchto dnech se vám ve Windows Update objeví servisní balíček SP1 - je to volitelná aktualizace s názvem Windows 7 Service Pack 1. Pokud náhodou máte pocit, že přináší něco nového, tak si nejdříve přečtěte tento článek o SP1 Beta - balíček je totiž zejména "jen" kumulativní záplatou. Otázka tedy je, zda jej vůbec instalovat.

Typ článku:

Internet Explorer 9 už je ke stažení

Internet Explorer 9Microsoft právě nyní představuje novou verzi svého prohlížeče: Internet Explorer 9. Jedná se sice jen o beta verzi, ale určitě stojí za vyzkoušení. Bohužel nelze mít nainstalovánu souběžně předchozí verzi, IE9 ji při instalaci nahradí.

Stránka ke stažení je zde

Typ článku:

Stránky

Subscribe to RSS - Windows 7